Beleef de geschiedenis van de Biesbosch in de Tweede Wereldoorlog!

Aan het einde van de oorlog was de Biesbosch de grens tussen het bevrijde zuiden en het bezette noorden van Nederland. Verzetsmensen, de zogenoemde Liniecrossers, brachten in het geheim informatie, onderduikers en geallieerde militairen via de Biesbosch naar veilig gebied. Dit deden ze met gevaar voor eigen leven.

Afbeelding aangeleverd door De Bibliotheek CultuurPunt Altena

Tijdens deze bijzondere erfgoedontmoeting ontdek je meer over deze spannende tijd. Eerst kijken we naar de film Biesbosch onder Vuur. Dit is het verhaal van Frank, die met zijn kano vanuit het bezette Werkendam naar het bevrijde Drimmelen vaart om insuline voor zijn zusje te halen.

Daarna stap je zelf in het verhaal! Samen met een gids vaar je in een fluisterboot door Nationaal Park De Biesbosch. Onderweg bezoek je plekken die een belangrijke rol speelden in de oorlog.

📅 Datum: 17 mei 2025
Tijd: 10.00 – 13.00
🔗 Aanmelden: www.bibliotheekaltena.nl/erfgoedontmoeting

Ga je mee op deze bijzondere reis door het verleden?